تجربه خشونت مستند آمریکا بولینگ آمریکایی

تجربه: خشونت مستند آمریکا بولینگ آمریکایی دونالد ترامپ اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی تشخیص تومورهای بدخیم با استفاده از ام.‌آر.آی

با استفاده از ام‌آرآی پیشرفته شاید دیگر جهت تشخیص تومورهای بدخیم نیازی به نمونه‌برداری بافت(biopsy) نباشد. 

تشخیص تومورهای بدخیم با استفاده از ام.‌آر.آی

تشخیص تومورهای بدخیم با استفاده از ام. آر.آی

عبارات مهم : تومور

با استفاده از ام آرآی پیشرفته شاید دیگر جهت تشخیص تومورهای بدخیم نیازی به نمونه برداری بافت(biopsy) نباشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، هنگامی که یک تومور در کلیه کشف می شود، یک نمونه برداری تهاجمی و دردناک مورد نیاز است تا در نهایت، بدخیم یا خوش خیم بودن تومور را مشخص کند. پژوهشگران “مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس شعبه جنوب غربی” (UT Southwestern)، روش تازه غیرمنتظره ای اختراع کرده اند که از فناوری “تصویرسازی شدت یافتن مغناطیسی” (MRI)، جهت تشخیص دقیق ترکیب بندی و تهاجمی بودن یک تومور بدون استفاده از نمونه برداری استفاده می کنند.

تشخیص تومورهای بدخیم با استفاده از ام.‌آر.آی

“جفری کاددو” (Jeffrey Cadeddu)، از نویسندگان این پژوهش تازه توضیح می دهد: نمونه برداری ها کاملا بدون درد و ناراحتی نیستند. در حقیقت، بعضی از بیماران، جهت دوری از درد نمونه برداری، تشخیص راحت سرطان را گزینش می کنند.

این روش جدید، “ام آرآی چند پارامتری” (mpMRI) و یک الگوریتم تشخیصی استاندارد را مشمول بر می شود که چند تصویر ام. آر. آی خاص را از توده کلیوی مورد نظر ارزیابی می کند. این روش، چند فاکتور را در میان تصویرهای ام .آر.آی گوناگون در نظر می گیرد که از آن جمله می توان به حضور چربی بسیار کم در تومور و شدت نشانه در تصویربرداری T2 اشاره کرد.

با استفاده از ام‌آرآی پیشرفته شاید دیگر جهت تشخیص تومورهای بدخیم نیازی به نمونه‌برداری بافت(biopsy) نباشد. 

“ایوان پدروسا” (Ivan Pedrosa)، دیگر نویسنده این پژوهش می گوید: با استفاده از ام.آر. آی، می توان انواع گوناگونی از تصویرهای توده کلیوی را به دست آورد که هریک حاکی از اطلاعاتی در مورد بافت مورد نظر است.

قرار نیست این روش، جایگزینی جهت نمونه برداری قدیمی باشد بلکه یک مرحله پژوهشی اضافی است که شمار نمونه برداری های غیرضروری را کم کردن می دهد یا نیاز به نمونه برداری را جهت بیمارانی که احتمال دارد از نمونه برداری دوری کنند، تایید می کند.

روش کنونی که به وسیله این پژوهش پیشنهاد شده، به پزشکان این امکان را می دهد که با کمک اطلاعات ارائه شده است به وسیله این الگوریتم ، بتوانند مرسوم ترین نوع بدخیم تومور کلیه را با اطمینان 80 درصدی تشخیص دهند.

تشخیص تومورهای بدخیم با استفاده از ام.‌آر.آی

پیش از گسترش این روش، باید کار بیشتری جهت تایید نتیجه های انجام شود ولی این پژوهش حاکی از آن است که روش کنونی می تواند یک تکنیک فرعی ارزشمند در ابزار تشخیصی دکتر باشد.

واژه های کلیدی: تومور | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs