تجربه خشونت مستند آمریکا بولینگ آمریکایی

تجربه: خشونت مستند آمریکا بولینگ آمریکایی دونالد ترامپ اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات نمی‌گفتم «بباز» محروم می‌شدیم / سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد

حتما این روزها در اینترنت با هشتگ «#باید-ببازی» روبه رو شده است اید. اتفاقی که در مسابقه های جهانی کشتی آزاد زیر ٢٣ سال دنیا رخ داد، باعث شد تا چنین هشتگی در ای

نمی‌گفتم «بباز» محروم می‌شدیم / سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد: نمی گفتم «بباز» محروم می شدیم

عبارات مهم : ایران

حتما این روزها در اینترنت با هشتگ «#باید-ببازی» روبه رو شده است اید. اتفاقی که در مسابقه های جهانی کشتی آزاد زیر ٢٣ سال دنیا رخ داد، باعث شد تا چنین هشتگی در اینترنت دست به دست شود. این جمله از دهان علیرضا رضایی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد امید خارج شده است بود که در شرایطی سخت و به ناچار مجبور شد از شاگردش بخواهد تا کشتی را برابر حریف روسی ببازد. در شرایطی که بعضی انتقادات متوجه سرمربی تیم ملی کشتی آزاد شده، او خودش را در این مسأله بی تقصیر دانسته هست. در ادامه گفت وگوی «شهروند» با علیرضا رضایی را بعد از بازگشت به کشور عزیزمان ایران می خوانید:

نمی‌گفتم «بباز» محروم می‌شدیم / سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد

نتایجی که در مسابقه های کشتی آزاد زیر ٢٣ سال دنیا گرفتید، تحت تأثیر اتفاقی که جهت علیرضا کریمی رخ داد، قرار گرفت.

بله، دقیقا همین طور هست. با این که ما با تیم آماده ای به مسابقه های جهانی اعزام شده است بودیم و امید داشتیم که با مدال های رنگارنگ برگردیم، در روز نخست مسابقه های اتفاقی افتاد که تمام تیم را تحت تأثیر خود قرار داد. بعد از شکست خوردن علیرضا کریمی برابر حریف روس، همه کشتی گیران مات و مبهوت بودند که چه اتفاقی جهت او رخ داده هست. همچنین بعضی از نفرات ما می درخواست کردند به او روحیه بدهند و به همین علت در مجموع این شکست روی روحیه سایر کشتی گیران هم تأثیر منفی گذاشت.

حالا با وجود اتفاقاتی که افتاد، از نتیجه ای که گرفتید، راضی هستید؟

حتما این روزها در اینترنت با هشتگ «#باید-ببازی» روبه رو شده است اید. اتفاقی که در مسابقه های جهانی کشتی آزاد زیر ٢٣ سال دنیا رخ داد، باعث شد تا چنین هشتگی در ای

من در مجموع راضی هستم. با وجود این که از چند ملی پوش توقع بیشتری داشتیم ولی گرفتن یک طلا و ٢برنز در ٧وزن نتیجه بدی نبود. من می گویم، ٧وزن چون در یکی از اوزان علیرضا کریمی اگر می خواست کشتی بگیرد، قطعا شانس نخست رسیدن به مدال طلا بود. او از حریف روس پیش بود، درحالی که کشتی گیر مقابلش اصلا نای ایستادن هم نداشت و می توانست امتیازات بیشتری هم بگیرد. اگر کریمی یک مدال طلا به کارنامه کشور عزیزمان ایران در این مسابقه های اضافه می کرد، ما با ٢ طلا و ٢ برنز عملکرد قابل قبولی داشتیم و حداقل سوم دنیا می شدیم.

به ماجرای کشتی علیرضا کریمی با حریف روس برسیم. دقیقا توضیح می دهید چه اتفاقی رخ داد؟

وقتی شب قبل از مسابقه فهمیدیم که برنده کشتی کریمی با حریف روس به برنده نمایندگان آمریکا و اسراییل برخورد می کند، اصلا فکرش را هم نمی کردیم که کشتی گیر آمریکایی در این مصاف شکست بخورد. ٢مسابقه این وزن تقریبا به صورت همزمان شروع شد و کریمی هم با انگیزه اوج و جنگندگی خودش تا آستانه شکست حریف روس پیش رفت. تقریبا ٥دقیقه از وقت کشتی سپری شده است بود که به من اطلاع دادند، کشتی گیر اسراییلی برنده شده است هست. در آن شرایط عالی ترین تصمیم این بود که کریمی بازنده شود تا از رویارویی او با نماینده رژیم صهیونیستی جلوگیری کنیم.

شما به کشتی گیر خودتان گفتید که باید ببازی و این جمله که در فیلم انتشار یافته هم به گوش می رسید، به هشتگی جهت حمایت از کریمی تبدیل شده است است؟

نمی‌گفتم «بباز» محروم می‌شدیم / سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد

بهترین تصمیم ممکن در آن شرایط شکست علیرضا برابر نماینده روس بود. لحظه اول به خود من هم شوک وارد شد ولی سریعا تصمیم گرفتم که به کریمی بگویم نتیجه را واگذار کند. اگر کشتی گیر ما در این مسابقه برنده می شد و در دور بعدی طبق قوانین جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران برابر نماینده رژیم صهیونیستی به روی تشک نمی رفت، اتفاقات خیلی بدی جهت کشتی ما رخ می داد. در آن صورت کشتی گیر روس از بین بردن می شد و آنها به دنبال این می افتادند تا با استفاده از قدرت خود کشتی کشور عزیزمان ایران و علیرضا کریمی را با محرومیت سنگین روبه رو کنند.

ولی در روزهای اخیر بعضی از کادرفنی تیم ملی به خاص شما انتقاد کردند که آیا کشتی گیر خودی را وادار به شکست کردید؟

اگر من نمی گفتم، بباز؛ چه کسی باید می گفت؟ مگر راه دیگری هم داشتیم؟ همان طور که گفتم، اگر این کار را نمی کردیم، جهت ما تبعات سنگینی داشت. باور کنید جهت من از همه سخت تر بود که چنین اتفاقی رخ دهد. افرادی که از این تصمیم انتقاد می کنند، چیزی از ورزش نمی دانند و تخصصی ندارند. من جهت همه دوستان احترام قایل هستم ولی بهتر است تحت تأثیر احساسات قرار نگیریم و کمی منطقی فکر کنیم. به عنوان نمونه اگر کریمی آن مسابقه را می برد و بعدا محروم می شد، همه چیز خوب بود؟ جهت کشتی گیر ما فرقی نمی کرد، چون در هرصورت یا باید در دور اول از بین بردن می شد یا در دور دوم. تنها تفاوت این بود که این مسیر باعث شد محروم نشویم.

حتما این روزها در اینترنت با هشتگ «#باید-ببازی» روبه رو شده است اید. اتفاقی که در مسابقه های جهانی کشتی آزاد زیر ٢٣ سال دنیا رخ داد، باعث شد تا چنین هشتگی در ای

علیرضا کریمی یک بار هم با این بدشانسی روبه رو شده است بود. شما چه درخواستی از مسئولان جهت حمایت از او دارید؟

تنها کاری که ما می توانستیم جهت این کشتی گیر کنیم، این بود که نگذاریم محروم شود. به زحمت و بعد از چند ساعت کلنجاررفتن توانستیم گواهی پزشکی جهت او بگیریم تا با استفاده از آن مجوز کشتی نگرفتن برابر کشتی گیر اسراییلی را داشته باشد. کریمی زحمات زیادی در سال های اخیر کشیده و با بدشانسی مواجه شده است هست. امیدوارم مسئولان ورزش کشور تقدیر خاص ای از این جوان داشته باشند تا انگیزه خود را جهت آینده حفظ کند.

نمی‌گفتم «بباز» محروم می‌شدیم / سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد

اخبار ورزشی – شهروند

واژه های کلیدی: ایران | برنده | مسابقه | مسابقه | علیرضا کریمی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs