تجربه خشونت مستند آمریکا بولینگ آمریکایی

تجربه: خشونت مستند آمریکا بولینگ آمریکایی دونالد ترامپ اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری هشدار مایکل مور به مردم آمریکا

کارگردان برنده جایزه اسکار باور دارد بی‌تفاوتی به وحشت و وحشت به خشونت منجر می‌شود. .

هشدار مایکل مور به مردم آمریکا

هشدار مایکل مور به مردم آمریکا

عبارات مهم : خشونت

کارگردان برنده جایزه اسکار باور دارد بی تفاوتی به وحشت و وحشت به خشونت منجر می شود. .

به گزارش خبرآنلاین، مستند «بولینگ جهت کلمباین» ۱۵ سال پیش به سینما آمد، ولی بعد از گذشت بیش از یک دهه هنوز هم فجایعی نظیر آنچه در دبیرستان کلورادو روی داد در آمریکا روی می دهد.

هشدار مایکل مور به مردم آمریکا

مایکل مور جهت ساخت مستند «بولینگ جهت کلمباین» برنده جایزه اسکار شد. او در این مستند به بررسی ریشه های خشونت های مسلحانه در آمریکا پرداخته است.

این مستندساز ۱۵ سال بعد از اکران «بولینگ جهت کلمباین» هنوز هم آن را اثری مناسب جهت حال و هوای امروز جامعه آمریکا می داند. مور بعد از نمایش این مستند در جشنواره فیلم ترایبکا در نشستی همراه با دی ای پنیبیکر مستندساز مشهور حضور یافت. مایکل مور در این نشست گفت: «اگر همین هفته هم فیلم را دوباره اکران کنیم متاسفانه هنوز هم فیلمی مرتبط و مناسب است.»

کارگردان برنده جایزه اسکار باور دارد بی‌تفاوتی به وحشت و وحشت به خشونت منجر می‌شود. .

به گفته مور ایده مهم فیلم راجع به ترس، بعد از به قدرت رسیدن ترامپ در آمریکا هنوز هم در اخبار قابل مشاهده هست. او در این باره گفت: «به نظر من معادله راحت ای هست. این یک معادله آمریکایی هست. مردم را به افرادی نادان و بی تفاوت تبدیل کن. بی تفاوتی به وحشت و وحشت به نفرت منجر می شود. ترامپ این قسمت از معادله را به خوبی بلد هست. آخر نفرت به خشونت منجر می شود.»

این فیلمساز در ادامه از مردم خواست در برابر کارها نفرت پراکنانه بی تفاوت نباشند و در صورت وقوع اتفاق ای مانند «آتش سوزی رایشستاگ» آلمان بر وحشت خود غلبه کنند. او در این باره گفت: «هنگامی که اتفاق ای مشابه با آن روی داد، سوار قطار ترس، قطار تروریست ها، قطار جنگ نشوید.»

این کارگردان در ادامه با اشاره به احتمال وقوع حملات تروریستی در آمریکا از وحشت خود راجع به بهره برداری دونالد ترامپ از این اوضاع سخن گفت.

هشدار مایکل مور به مردم آمریکا

واژه های کلیدی: خشونت | مستند | آمریکا | بولینگ | آمریکایی | دونالد ترامپ | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs