تجربه خشونت مستند آمریکا بولینگ آمریکایی

تجربه: خشونت مستند آمریکا بولینگ آمریکایی دونالد ترامپ اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی فرار نفتکش‌های سوخت از هیولاهای آتلانتیک

معامله‌گران نفتکش‌های سوخت در سراسر دنیا را جهت دوری از برخورد با ابرتوفان‌ها، مانند مهره‌های شطرنج حرکت می‌دهند.

فرار نفتکش‌های سوخت از هیولاهای آتلانتیک

فرار نفتکش های سوخت از هیولاهای آتلانتیک

عبارات مهم : اروپا

معامله گران نفتکش های سوخت در سراسر دنیا را جهت دوری از برخورد با ابرتوفان ها، مانند مهره های شطرنج حرکت می دهند.

به گزارش ایسنا، گویا پشت سرگذاشتن یک مصیبت طبیعی کافی نبود. معامله گران هفته گذشته با چهار فاجعه طبیعی مشمول بر سه توفان و یک زلزله روبرو شدند که نیمکره غربی را بهم ریختند. این اوضاع بر روند تجارت کالا در سراسر دنیا نیز بی تاثیر نخواهد بود و وقت ها و ضررهایی را بدنبال دارد.

فرار نفتکش‌های سوخت از هیولاهای آتلانتیک

اطمینان از اینکه عالی ترین مکان قرارگیری نفتکش ها کجاست در شرایطی که دریاها هم مانند قیمت های بنزین متلاطم هستند، سخت هست. قیمت ها در آمریکا بعد از توفان هاروی زیاد کردن یافت و باعث سرازیر شدن بنزین، دیزل و سوخت جت از چهار گوشه دنیا شد. ولی بعضی از محموله ها از آسیا و اروپا با کم کردن قیمت ها لغو شده است اند. اکنون که آمریکا با نادیده گرفتن موقتی یک قانون، به کشتی های خارجی اجازه داده بین بنادر آمریکا سوخت حمل کنند، عرضه سوخت به فلوریدا بعد از توفان ایرما ممکن است تسهیل شود.

زمانی که توفان هاروی در آخرهای ماه گذشته پالایشگاه ها و بنادر تگزاس را تعطیل کرد، مکزیک که بزرگترین مشتری آمریکا است به سرعت برنامه های جایگزینی را جهت عرضه تدارک دید. در ژوییه ۷۲ درصد از فروش بنزین مکزیک از واردات بود. به علت تعطیلی منطقه “گلف کاست” آمریکا که مسیر سریعی به شمار می رفت، بازوی بازرگانی پترولئوس مکزیکانوس کشتی هایی را جهت حمل سوخت هایی مانند بنزین و دیزل از اروپا، کارائیب، آسیا، کانادا و حتی نیویورک کرایه کرد.

معامله‌گران نفتکش‌های سوخت در سراسر دنیا را جهت دوری از برخورد با ابرتوفان‌ها، مانند مهره‌های شطرنج حرکت می‌دهند.

بندر نیویورک معمولا یک واردکننده سوخت است ولی جهت تامین نیاز مکزیک مورد استفاده قرار گرفت. نفتکش “لارگو سان” بارگیری و به مقصد توکسپان در ساحل شرقی مکزیک رهسپار شد. ولی این نفتکش اکنون متوقف شده است لیکن توکسپان به علت نیرومند شدن توفان کاتیا در مسیر حرکت به سوی این منطقه، تعطیل شده است است.

به گفته سندی فیلدن، مدیر تحقیقات و کالا در شرکت مورنینگ استار، شرکت پمکس مکزیک دست پیش گرفته بود ولی بعد از وزیدن توفان هایی که بنادر را تعطیل کرد، اکنون با قیمت های بالاتری روبرو می شود.

پمکس روز جمعه با کابوس دیگری روبرو شد و زلزله ۸.۲ ریشتری که مرکز آن نزدیک پالایشگاه سالینا کروز بود، باعث شد این پالایشگاه بعد از زلزله به طور موقت تعطیل شود. این تاسیسات بعد از آتش سوزی که در اواسط ژوئن روی داد، به مدت ۴۵ روز تعطیل شد.

فرار نفتکش‌های سوخت از هیولاهای آتلانتیک

طبق آمار بلومبرگ، سه کشتی حامل سوخت که از اروپا عازم غرب آفریقا بود، به سوی آمریکا عوض کردن مسیر دادند. یکی از دو کشتی که به سوی فلوریدا عوض کردن مسیر داده بود، در عوض به کبک کانادا رفت و کشتی سوم که به سوی نیویورک در حرکت بود، متوقف شد و سپس دستور یافت به غرب آفریقا بازگردد.

واژه های کلیدی: اروپا | بنزین | توفان | زلزله | مکزیک | آمریکا | علت تعطیلی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs