تجربه خشونت مستند آمریکا بولینگ آمریکایی

تجربه: خشونت مستند آمریکا بولینگ آمریکایی دونالد ترامپ اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی علت تعادل در قیمت ریزمتراژ‌ها(جدول)

طی روزهای سپری شده است از اردیبهشت ماه، اغلب آپارتمان‌های ریزمتراژ با قیمت پیشنهادی متعادل و حتی بسیاری از آنها پایین‌تر از میانگین قیمت مسکن در منطقه عرضه شده‌

علت تعادل در قیمت ریزمتراژ‌ها(جدول)

علت تعادل در قیمت ریزمتراژ ها(جدول)

عبارات مهم : بازار

طی روزهای سپری شده است از اردیبهشت ماه، اغلب آپارتمان های ریزمتراژ با قیمت پیشنهادی متعادل و حتی بسیاری از آنها پایین تر از میانگین قیمت مسکن در منطقه عرضه شده است اند و این در حالی است که چنین رفتاری در بازار این گروه از آپارتمان ها معمولا نادر است.

به گزارش دنیای اقتصاد ، به طور کلی قیمت آپارتمان های نقلی و ریزمتراژ که مساحت آنها از 60 مترمربع فراتر نمی رود، بالاتر از میانگین قیمت هر منطقه پیشنهاد می شود. یکی از بزرگ ترین گروه متقاضیان این آپارتمان ها زوج های جوان هستند که با بودجه محدود تلاش می کنند گزینه مناسبی در بازار مسکن بیابند و منزل دار شوند. بسیاری از زوج های جوان با تجمیع مبلغ ودیعه مسکن خود و قدری بعد انداز و نیز با تجهیز به وام مسکن بودجه ای بین 150 تا 250 میلیون تومان گردآوری و بر این اساس منزل مناسب بودجه خود را جست وجو می کنند. طبعا بودجه محدودتر با آپارتمان های کوچک تر تناسب بیشتری دارد و همین عنوان باعث می شود مالکان قیمت بالاتری پیشنهاد دهند؛ چراکه بسیاری از متقاضیان خرید آپارتمان های ریزمتراژ با توجه به بودجه محدود خود ناچار هستند به شرایط قیمتی مذکور تن دهند و امکان شیفت کردن به فایل های با مساحت زیاد و در عین حال قیمت پایین تر به ازای هر مترمربع را ندارند.

اما به رغم این سنت همیشگی در بازار مسکن، طی هفته های سپری شده است از سال تازه بسیاری از آپارتمان های ریزمتراژ با قیمت های مناسب و عمدتا پایین تر از میانگین قیمت آپارتمان در منطقه فایل شده است اند. البته مشاوران املاک اعتقاد دارند این واکنش‌ها در نوسازهای با مساحت حداکثر 60 مترمربع صدق نمی کند و صرفا به مالکان آپارتمان های چندسال ساخت تعلق دارد. تحلیل واسطه های ملکی این است که عده ای از مالکان آپارتمان های چندساله ریزمتراژ که قصد اصلاح محل سکونت خود را دارند، تلاش می کنند ظرف اردیبهشت و نهایتا خرداد ماه ملک خود را فروخته و آپارتمان جایگزین را بخرند تا از هرگونه تلاطم قیمتی احتمالی به واسطه انتخابات ریاست جمهوری در امان بمانند. از این رو آنها حاضر هستند آپارتمان خود را با قیمت متناسب با قیمت عمومی مسکن در منطقه (و بدون قیمت گذاری بالاتر به واسطه امتیاز ریزمتراژ بودن) عرضه کنند تا هرچه سریعتر در ثبات نسبی حاکم بر معاملات که اعتقاد دارند شاید پایدار نباشد، خرید خود را نیز انجام دهند.

علت تعادل در قیمت ریزمتراژ‌ها(جدول)

واژه های کلیدی: بازار | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs